انتخابات 92

کتابچه انتخاباتی

رییس جمهور اصلح کیست
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 01:17 ب.ظ

درطول 34 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 10دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزارشده است که هرکدام ویژگی های خاص خود را داشتند و باتوجه به برنامه های خودکشور را اداره کرده اند که بنا به عملکردشان طرفداران و مخالفانی داشته اند اما نکته ی مهم این است که یک رئیس جمهور چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بتواند درطول 4سال کشور را دربرابر مشکلات  داخلی و خارجی حفظ و تامین کند. بدیهی است که یکی از معیارهای دست یابی به ویژگیهای منتخب ریاست جمهوری رجوع به قانون اساسی است 


» ادامه مطلب
حماسه سیاسی یعنی افزایش قدرت سیاسی با انتخاب اصلح
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 10:18 ب.ظ

مقاومت در برابر تحریم‌ها که نیازمند یک عزم ملی برای تبدیل این مقاومت به یک حماسه و نیز رسیدن به افق‌های روشن آینده است، نیز دلیل نامگذاری این سال با عنوان حماسه اقتصادی بود.

در همین رابطه حجت الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز  در تشریح دلایل نامگذاری این سال با عنوان حماسه سیاسی اظهار داشت: در حال حاضر ما در شرایطی هستیم که خوشبختانه نظام با پیشرفت‌های چشمگیری در سطح داخل و خارج مواجه بوده است، جمهوری اسلامی در خصوص بیداری اسلامی در منطقه اثر گذار بوده و در خارج منطقه نیز توانسته ایفای نقش بکند.


 


» ادامه مطلب
حماسه سیاسی حماسه اقتصادی
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 12:19 ق.ظ

رهبر معظم انقلاب بر اساس ضرورت و نیاز کشور عزیزمان ایران برای هر سال در پیام نوروزی نام خاصی را انتخاب می کنندتا توجه خاص مردم ومسئولین نظام به ان معطوف وافق چشم انداز میان مدت و کوتاه مدت مهندسی و تدبیر گردد در سالهای اخیر فشار دشمنان ایران عمدتا اقتصادی و معیشتی بوده است و برای مقابله با آن مقام معظم رهبری سا لهای اخیر را جهت مقابله با دشمنان و توجـه مسئولان و کم کردن فشار براجتماع به سالهای توسعه اقتصادی تغییر دادند باید یقین و باور داشته باشیم انتخاب ایـن نامها بر اسـاس حکمت و مصلحت و با تدبیر خاص انجام می گیرد و در واقع نـقشه راه ملت و مسـئولین دلسوز نظام می باشد ولی آنچه انتظارمی رفت که همه مردم ومسئولین نظام این پیام را جدی گرفته و در این راستا تمام همت خود را معطوف بدارند چنین نشده است .
 


» ادامه مطلب
نقش ولایت فقیه در جامعه
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 05:23 ب.ظ

۱-ولایت فقیه هدیه الهی

از دیدگاه امام خمینی(ره) اقتدار اسلام پیروزی و سعادت معلمین، کرامت انسان و عظمت و سربلندی امت اسلام در سایه نعمت ولایت فقیه تضمین می شود. همچنین ایشان ولایت فقیه را برای امت یک هدیه الهی نام می برند.(۱) تجربه ۳۰ سال انقلاب اسلامی در مقابله با انواع توطئه های خطرناک استکبار جهانی تاکنون به همه ثابت کرده است که ستون بزرگ خیمه اسلام و انقلاب اسلامی و بزرگترین عامل پیروزی این امت و شکست و ذلت دشمنان همانا ولایت فقیه است.

۲-وظایف فقیه بزرگترین سد در برابر دیکتاتوری است

استبداد را ما می خواهیم جلویش را بگیریم با همین ماده ای که در قانون اساسی است که ولایت فقیه را درست کرده این استبداد را جلویش را می گیرند . . . »

۳-ولایت فقیه نگاهبانان کرامت انسانی و منافع نظام است

 


» ادامه مطلب


( تعداد کل صفحات: 9 )

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]